1. Strona główna
  2. Blog
  3. Praca zdalna z domu dla osób niepełnosprawnych

Praca zdalna z domu dla osób niepełnosprawnych

2021-02-02

Pandemia przyczyniła się do cyfryzacji pracy. Wiele firm, które wcześniej nie akceptowały i dawały możliwości pracy zdalnej z domu, nie miała innego wyjścia i musiała przystosować się do panującej sytuacji na świecie. Dla osób niepełnosprawnych jest to bardzo dobra wiadomość ponieważ otwiera im to nowe ścieżki kariery, które dotychczas były zamknięte.

Spopularyzowanie pracy zdalnej

Firmy, aby móc funkcjonować w czasach epidemii, wysłały swoich pracowników na tzw. home office. Wcześniej nie było to tak popularne rozwiązanie. Co więcej przynosiło raczej więcej negatywnych skojarzeń niż pozytywnych. Pandemia sprawiła, że wielu pracodawców zrozumiało, że homeoffice nie jest niczym złym. Teraz firmy coraz częściej będą oferowały pracę nie tylko w biurze ale i zdalnie. To daje wiele możliwości pracy z domu dla osób niepełnosprawnych.

Pojawia się coraz więcej ofert, które są dobrze płatne, takie jak informatycy, graficy i można zatrudnić się całkowicie zdalnie. Wcześniej oferty pracy home office nie były tak aż tak atrakcyjne dla osób niepełnosprawnych. Zazwyczaj była to praca w call center lub na infoliniach. Mimo, że te stanowiska był wygodne, nie są one dobrze płatne.

praca zdalna z domu dla osób niepełnosprawnych

Plusy pracy z domu

Posiada ona bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest usunięcie wszelkich barier związanych z dostaniem się na miejsce pracy. Nie raz może być to utrudnione przez złe połączenia tramwajowe lub autobusowe czy brak możliwości prowadzenia auta.

Kolejną zaletą jest możliwość bycia cały czas pod opieką swojej pielęgniarki. Jest to bardzo ważne szczególnie dla osób, które wymagają ciągłej obecności opiekuna. Mogą dzięki temu bez przeszkód realizować swoją karierę. Wiele firm wykorzystuje teraz do organizowania spotkań programy takie jak Zoom, Whatsapp, Viber czy Skype. Dzięki temu pomimo pozostania w domu dalej można budować relacje i utrzymywać kontakt z innymi ludźmi.

Praca z domu pomaga również zachować rytm dnia i nocy, co jest szczególnie ważne dla osób z niepełnosprawnością psychiczną. Świeżo zatrudnione osoby, często mają problem z odnalezieniem i przystosowaniem się do nowego miejsca. Dzięki pracy zdalnej mogą przebywać w swoim bezpiecznym i znanym im środowisku. Zdecydowanie ułatwi im to nawiązywanie kontaktu ze współpracownikami.

Miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych

Oto wybrane przykładowe miejsca pracy zdalnej dla niepełnosprawnych: księgowy, copywriter i SEO, grafik komputerowy, architekt, tłumacz, analityk internetowy, programista, specjalista ds. marketingu i promocji firmy. Jak widać, wybór jest spory i wystarczy poszukać odpowiednich ofert na Poltalento!

Szukasz pracy?

Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami 

i ZAŁÓŻ KONTO w zakładce

"Strefa Kandydata".

Wyłącz