1. Strona główna
  2. Blog
  3. Praca dla osób niepełnosprawnych w Warszawie

Praca dla osób niepełnosprawnych w Warszawie

2021-02-02

Zatrudnienie jest bardzo ważne dla człowieka. Nie dość, że zapewnia dochody potrzebne na utrzymanie, to nadaje naszemu życiu poczucie celu. Pozwala spotykać się z ludźmi, nawiązywać relacje, sprawia, że czujemy się ważnym elementem społeczeństwa. Dlatego cieszy coraz większa otwartość warszawskich pracodawców na osoby z niepełnosprawnością.

Praca dla niepełnosprawnych w Warszawie

W stolicy naszego państwa osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pełen wachlarz możliwości jeśli chodzi o zatrudnienie. Popularne wśród osób niepełnosprawnych są płatne staże w strukturach administracji. Jest to dobra opcja dla ludzi wykształconych, którzy są na starcie swojej kariery zawodowej. Często w trakcie staży odbywają się różne szkolenia, które pozwalają rozwinąć kompetencję i umiejętności, dzięki czemu później łatwiej znaleźć jest pracę. Urzędy oferują pokrycie kosztów związanych z dojazdem na miejsce.

Jakie oferty pracy dla niepełnosprawnych można znaleźć w Warszawie?

Pracodawcy często wśród osób niepełnosprawnych często szukają tłumaczy. Rosnąca ilość imigrantów ze wschodu sprawia, że jest coraz większe zapotrzebowanie na osoby, które dobrze znają język Ukraiński lub Rosyjski. Oczywiście bardzo dobra znajomość języka to podstawa. Pracodawcy oczekują tłumaczeń ustnych i pisemnych, dlatego ważna jest swoboda mówienia po Rosyjsku lub Ukraińsku. Warto jednak się zastanowić, ponieważ te stanowiska są raczej dobrze płatne.

praca dla niepełnosprawnych warszawa

Firmy oferują różne szkolenia, które procentują w dalszej ścieżce kariery. W tym wypadku pracodawcy często oferują możliwość pracy zdalnej, co jest szczególnie ważne dla osób, które wymagają stałej opieki. W Warszawie funkcjonuje wiele firm, dlatego ciągle poszukiwani są księgowi również wśród osób z dysfunkcjami. Tutaj jednak często są potrzebne konkretne umiejętności takie jak obsługa komputera czy znajomość branżowych programów takich jak Optima.

Warto jednak nabyć te umiejętności, ponieważ praca w księgowości jest zazwyczaj dobrze płatna oraz otwiera różne drogi kariery zawodowej, z racji licznych szkoleń, które pracodawca oferuje. Często firmy oferują możliwość pracy zdalnej i elastyczne godziny pracy, co zdecydowanie ułatwia zorganizowanie sobie dnia.

Podsumowanie

Warszawa jako największe miasto w Polsce oferuje również najwięcej możliwości. Wymienione stanowiska są tylko przykładami, ponieważ stolica oferuje pracę dla osób niepełnosprawnych w praktycznie każdej branży. W znalezieniu zatrudnienia pomagają również liczne agencje, które pomagają dostosować pracę do umiejętności i możliwości osoby, dlatego warto korzystać z ich usług.

Szukasz pracy?

Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami 

i ZAŁÓŻ KONTO w zakładce

"Strefa Kandydata".

Wyłącz