1. Strona główna
  2. Blog
  3. Praca dla osób niepełnosprawnych w Krakowie

Praca dla osób niepełnosprawnych w Krakowie

2021-02-02

W Krakowie z roku na rok wzrasta ilość osób niepełnosprawnych, które są aktywne zawodowo. Jest to bardzo pozytywny trend, zwłaszcza dlatego, że dla osób z dysfunkcjami to nie tylko szansa na zarobek.

Dzięki niej osoby niepełnosprawne mogą nawiązywać kontakty ze swoimi rówieśnikami, być ważnym elementem życia społecznego, co pozytywnie wpływa na ich zdrowie psychiczne. Na szczęście w dzisiejszych czasach pracodawcy coraz częściej otwierają się na zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Przekonują się, że tacy pracownicy mogą być równie efektywni, a dofinansowania pomagają im dostosować miejsce pracy do ich możliwości.

Praca dla osób niepełnosprawnych w Krakowie

Stolica małopolski oferuje szeroką gamę ofert pracy. Popularnym stanowiskiem, na które poszukiwane są osoby z niepełnosprawnością jest np. pracownik ochrony. Pracodawcy najczęściej oferują zwroty za dojazdy, leki czy turnusy rehabilitacyjne. Zapewnione są również dobre warunki pracy, dlatego jest to ciekawa opcja dla ludzi, którzy chcieliby realizować się w tym kierunku.

Coraz więcej pojawia się również ofert dla account managerów. Osoby bez wcześniejszego doświadczenia nie powinny się martwić. Firmy często oferują wewnętrzne szkolenia, które pozwolą nabyć odpowiednich umiejętności. Na tym stanowisku ważne jest jednak umiejętne posługiwanie się językiem angielskim. Pozwala to uczestniczyć w zagranicznych projektach, które są dodatkowo płatne.

praca dla niepełnosprawnych kraków

Oferty pracy zdalnej

W czasach pandemii bardzo rozwinął się segment pracy zdalnej. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które wymagają stałej opieki lub mają trudności z poruszaniem się. Dawniej, mogli liczyć tylko na zdalne stanowiska takie jak praca na infolinii czy w call center. Teraz otwarły się przed nimi nowe możliwości.

Firmy poszukują coraz więcej informatyków czy grafików. Jest bardzo dużo plusów tej sytuacji. Praca może być wykonywana w stu procentach zdalnie i jest bardzo dobrze płatna. Oczywiście potrzebne są odpowiednie umiejętności obsługi programów graficznych czy posługiwania się językami programowania, ale pojawiają się miejsca gdzie osoba niepełnosprawna ma możliwość ich wykorzystania.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach ofert pracy dla niepełnosprawnych w Krakowie jest więcej niż kiedykolwiek. Mogą się oni realizować w przeróżnych dziedzinach życia. Dzięki ofertą na stronach internetowych oraz agencją, które pomagają wybrać zawód zgodnie z kwalifikacjami i możliwościami, znalezienie pracy jest dużo łatwiejsze niż parę lat temu.

Szukasz pracy?

Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami 

i ZAŁÓŻ KONTO w zakładce

"Strefa Kandydata".

Wyłącz